недеља, 9. мај 2010.

Oskar za cipelicu godine

Pogledajte šta nam novo donosi ovogodišnji izbor za "Miss cipelicu" godine.
Oskar za mis cipelicu 2010e - Red Carpet Shoe Festival

Muška moda za 2010

Muškarci su odavno prestali da tretiraju modu po principu – obuci šta ti je pri ruci. Iako je upravo taj stil, takozvani ulični ili casual način oblačenja, postao glavni trend u muškoj modi poslednjih godina, daleko je od toga da se zasniva na slučajnom odabiru odevnih predmeta. Svaki detalj je pažljivo i ciljano razvijan, počevši od majice, preko farmerki, jakne do neizbežnih i važnih detalja poput kaiša, marame, torbe, kačketa, pa čak i donjeg veša. Poenta je svoj jeftin izgled platiti prilično skupo. Međutim, svi ovi prethodno navedeni detalji, zaista su samo spoj slučajno nabacanih krpica, koje na nivo stila mogu dovesti jedino dobre muške cipele, patike, sandale, japanke… Muškarac bez dobrih cipela, u stilskom i modnom pogledu, tek je muškarac u pokušaju. Zato, pogledajmo, kakva obuća je u trendu ove godine..

Gucci

Guccio Gucci je 1921. pokrenuo kompaniju koja se bavila kožnom galanterijom i otvorio mali dućan u rodnoj Firenci. Gucci proizvodi su bili spoj elegancije i vrhunske izrade majstora iz Toscane zbog čega su vrlo brzo postali traženi, privlačeći kupce širom svijeta koji su htjeli dobar i otmjen proizvod. Već tada proizvodio je torbe, rukavice, cipele, remenje i kupaće kostime.

Tijekom rata zbog nedostatka klasičnih materijala Gucci je stvorio poznatu „Bamboo bag“ od trstike koja se u prodaji može naći i danas.


Već ‘50 tih godina otvorio je svoje prodavaonice u Milanu i u New Yorku. Nakon njegove smrti, sinovi su nastavili tradiciju, te se proširili u London, Palm Beach, Paris i Beverly Hils.
Nakon što su Gucci torbe nosile Jackie Kennedy i Liz Taylor postale su nezaobilazan dio visoke mode.
‘70 tih godina kompanija je došla u financijske probleme te se dio prodao i od tada nije u obiteljskom vlasništvu.

1994. u Tom Ford postaje kreativni direktor unoseći neke promjene i novitete.
2000. godine stvoren je novi original „La Pelle Guccissima“ koža s otisnutim novim logom koji je nakon toga postao novi zaštitni znak.

Muške cipele

Koje cipele morate imati u ormaru kako biste bili spremni za svaku priliku?! Kako biste izbegli žurbu i nedoumice svaki put kad da obučete nešto drugačije, evo predloga kako planirati svoju obuću. Uz ova 4 tipa cipela bićete spremni za sve izazove.


1 – Elegantne cipele za odelo

Čak i ako ne nosite odelo na posao sigurno se često pojave situacije kada ga morate obući. Za takvu situaciju se pripremite tako što ćete kupiti jedne univerzalne cipele koje će služiti za takve prilike. To mogu biti cipele s vezicama, kožne, uz malo finiju obradu, malo sjaja ili laka.

2 – Cipele za poslovni izgled

Za prilike kada je odelo previše, a ipak treba da izgledati dobro, bez obzira da li se radi o večeri ili odlasku na posao, poslužiće ove cipele.

3- Dnevne casual cipele

Ove cipele idu na traper, obične pantalone, i one su zapravo samo jedan stepenik iznad patika. Budući da se često nose, a i odgovaraju većini odeće za ove cipele je najvažnije da su udobne. Za zimske dane izaberite malo dublje, cipele do gležnja.

4- Patike – cipele

Većina muškaraca ima ovakve cipele. To mogu biti i skroz sportske patike, ali i nešto elegantnija varijanta – to su one koje ne nosite na treninge, ali ih obučete uz trenirku ili farmerke.

COVERmagazin.com

Christian Dior

Poznatog francuskog dizajnera roditelji su pokušavali usmjeriti prema diplomaciji, no njega je zanimala samo umjetnost. Od oca je dobio prve novce s kojima je otvorio malu umjetničku galeriju. No nakon što mu je obitelj doživjela financijski slom, a otac ostao bez posla, zatvorio je galeriju, te počeo raditi kao pomoćni dizajner.

1945 se osamostalio, a podupirao ga je veliki proizvođač pamuka Marcel Boussac. Već 1947 predstavio je svoju prvu kolekciju pod nazivom Corolle i s njom postao slavan i prepoznatljiv. Poznat je po frazi „New Look” za svoju kolekciju koju je dobio od modne urednice Carmel Snow, časopisa Harper’s Bazaar jer je svojom kolekcijom stvorio novi izgled žene.


Bio je majstor silueta i oblika. Vratio je ljepotu, ženstvenost i meke linije u žensku odjeću. Sam je rekao da želi da se žene osjećaju kao cvijeće. Žene su slijepo slijedile sve njegove ideje i svaka njegova slijedeća kolekcija bila je još popularnija.

Naravno, bilo je i protivnika koji su smatrali da je njegova kolekcija ekstravagantna, gubljenje vremena, neprikladna, odnosno grozna.
No kad se britanska princeza Margaret (koja je bila glavni diktator mode u Velikoj Britaniji) oduševila kolekcijom, Dioru više nitko nije stajao na putu. Bio je prihvaćen s jednakim oduševljenjem u Americi kao i u Europi.


Perre Cardin je surađivao s Diorom do 1950., od 1955. Yves St. Laurent je bio Diorov prvi i jedini pomoćni dizajner.
1957. Christian Dior je iznenada umro od srčanog infarkta.

Yves St. Laurent je preuzeo ulogu glavnog dizajnera, a poznat je po uvođenju trpeza u modu. Naslijedio ga je Marc Bohan koji se u Dioru zadržao preko 30 godina.
Zatim je glavni dizajner bio Gianfranco Ferre (1989 – 1997), a nakon njega John Galliano.

Moderna cipela za savremenu ženu


Ove jeseni najatraktivnije cipele su one inspirirane muškom modom, ali s visokom potpeticom.

Malo čudna kombinacija, ali idealna za odijela, posao i pokazivanje osobnosti. Ponekad su otvorene na prstima, ponekad sa strane, a vrlo često dvobojne. Najatraktivnije boje za ovakve cipele su ljubičasta, žuta ili neka druga jača boja. Tu su naravno i crna ili smeđa.

Jednako zanimljiv trend su cipele sa sjenama boja, odnosno one na kojima se boje prelijevaju iz jedne u drugu!

Kao i cipele s uzorkom reptila, tigrastim ili nekim sličnim tonovima.

Jako zatvorene cipele i gležnjače koje su se već prethodne sezone vratile na velika vrata i ove jeseni su dominantne.

No, jednako atraktivne ove jeseni su i cipele koje su zapravo sandale. Dosta trendi cipela ove jeseni nije spremno za kišu!


Bronx



Bronx je oduvek i zauvek samo jedna stvar: CIPELE.

Bronx obuca za žene je poznata po evropskom glamuru i jedinstvenom stajlingu, a specijalizovana je po visokomodernim cizmama i cipelama.

Perfekcionisti u izradi lepe i jedinstvene obuce, koja se savršeno uklapa sa trendovima i aktuelnom svetskom modnom scenom.

Bronx obuca je veoma popularna i zastupljena u vise od 40 zemalja ciji broj neprestalno raste.

Cool je znati gde ideš.




OFFICE SHOES


OFFICE SHOES je medunarodni, specijalizovani lanac multibrend prodavnica obuce, i ima veoma prepoznatljiv imidž koji je izgradio vrhunskim kvalitetom robe i savršenom uslugom u svojim radnjama.

Danas
OFFICE SHOES ima više od 120 maloprodajnih objekata u 13 država sirom Evrope sa tendecijom daljeg širenja

Glavna delatnost
OFFICE SHOES je trgovina obucom svetskih brendova putem dobro izgradene veleprodajne i maloprodajne mreže. U našim maloprodajnim objektima na rasposlaganju su Vam renomirani svetski brendovi : Skechers, ,Cat®, K Swiss, Diesel, Marc Ecko, Bronx, Kickers, Rocket Dog, Sugar, J shoes, Zoo York, Tommy Hilfiger, Harley Davidson, G star i drugi.


Prodajni objekti OFFICE SHOES se nalaze na najboljim lokacijama u jugo-istocnoj Evropi, time omogucujemo lak pristup visoko kvalitetnoj obuci dizajniranoj po poslednjem modnom trendu sa vrlo pristupacnim cenama i stoga sa pravom možemo reci da je OFFICE SHOES jedan od vodecih igraca u trgovini obucom.

OFFICE SHOES danas zapošaljava više od 1000 mladih ljudi i usluži preko 100.000 mušterija u toku svakog dana.

preuzeto sa
www.officeshoes.ba


Ciciban

Istorija organizovanog obućarstva u malom mestu Miren u Sloveniji datira još od 1908 godine kada je osnovana prva obućarska zadruga u kojoj se ručno proizvodila obuća za decu i odrasle.Odmah nakon prvog svetskog rata započeo je period još većeg razvoja tadašnje obućarske zadruge pod imenom ADRIJA, kada je pored već organizovane proizvodnje, zadruga imala i svoju prvu organizovanu trgovačku mrežu sa više od dvadeset prodavnica obuće na područiju Trsta, Gorice i Rijeke.Nakon drugog svetskog rata 1947 godine od dotadašnje zadruge ADRIJE nastala je fabrika cipela JADRAN-CICIBAN, koja je svojim radom u narednim decenijama postala vodeći proizvođač dečije obuće u tadašnjoj Jugoslaviji kao i sinonim za kvalitet.
Godine 1995 fabrika je vlasnički reorganizovana i stvoreni su uslovi de se krene u novu fazu proizvodnje dečije obuće, sa cipelom izrađenom po najvišim standardima, gde se posebno vodi računa o kvalitetu, upotrebi prirodnih materiala i o modnim trendovima.
Sa ovim elementima CICIBAN zadovoljava sve veći krug svojih kupaca u celoj Evropi pa i dalje.Cipela predstvalja zaštitu stopala od spoljnih uticaja. Važno je da se za svaki uzrast na pravi način odabre obuća za dete kako bi se stopala razvijala na pravilan i prirodan način.
Dobra obuća podazumeva sledeće karakteristike:
prostranost:dečja nožica brzo raste pa moramo voditi računa da obuća bude dovoljno velika u prednjem delu kako bi se prstići slobodno kretali. Preporučujemo da obuća bude i dovoljno široka kao ne bi stiskala nežno dečje stopalo sa strana.
fleksibilnost: veliki značaj ima kako fleksibilnost samog đona tako i fleksibilnost celokupnog gornjeg dela obuće kao bi se dete nesmetano kretalo u svakodnevnim aktivnostima.
Vrlo je važno i da cipela bude izrađena od prirodnih materijla kako bi noga disala.
Ciciban obuća je izrađena po svim standardima za prirodan i zdrav razvoj dečjeg stopala.



1. PRIRODNA KOŽA: rastegljiva i meka
2. PODLOGA OD PRIRODNE KOŽE: porozna i upija znoj
3. PENASTA GUMA: za bolje prijanjanje uz nogu
4. ANATOMSKI OBLIKOVAN ULOŽAK: za veću udobnost
5. POSTAVA OD PRIRODNE KOŽE: meka i prozračna, upija znoj
6. UNUTRAŠNJE OJAČANJE: od prirodnih celuloznih vlakana, fleksibilno, lako, upija znoj
7. UČVRŠĆIVAČ PETE: omogućava da cipela zadrži formu
8. TERMOFORMIRANA KAPICA: omogućava da cipelica zadrži formu
9. ANTI-SHOCK EFEKAT: mekani sloj od lateksa za amortizaciju udaraca i pritisaka
10. GUMENI ĐON: za sigurnost protiv klizanja


"Laka, udobna, anatomski oblikovana, napravljena od prirodnih materijala, CICIBAN cipela omogućiće zdrav razvoj dečjeg stopala i udobnost pri svakom koraku."
Mr sc. med. dr Jelena Rakić Milanović
specijalista fizikalne medicine i rehabilitacije

preuzeto sa
www.ciciban.je.to

POLLINO


POLLINO se jos od 1991.godine bavi proizvodnjom cipela za decu i omladinu. U rasponu broja cipela od 19 – 40, u kooperaciji sa italijanskim modnim centrima a pod nadzorom lokalnih pedijatara razvijamo program anatomski testirane i moderno dizajnirane obuce. Posebno izdvajamo POLLINO anatomski ulozak napravljen od prirodnih materijala koji je upotpunosti razvijen u okviru našeg tehnološkog centra.

Prodajnu mrežu u Srbiji čine 8 prodavnica u Beogradu kao i više prodavnica u svim većim gradovima širom zemlje.

Pollino već godinama izlaže svoje proizvode na najvećim evropskim sajmovima a naše cipele izvoze se u : Nemačku, Holandiju, Češku,Rusiju, Veliku Britaniju, Hrvatsku i Federaciju Bosne i Hercegovine.

Na čelu sa vlasnikom gospodinom Goranom Stanarevićem i njegovim timom mladih i visoko motivisanih profesionalaca brend POLLINO je među vodećim proizvođačima cipela u zemlji i jedan od retkih reprezenata uspešnog koncepta poslovanja u svetu

preuzeto sa sajta
www.pollinoshoes.com

Prve cipele


Kada dete počne da stoji na nogama, potrebno je posvetiti posebnu pažnju dečjim cipelama. Stopalo deteta je veoma osetljivo i podložno deformitetima ukoliko je izloženo nepravilnom položaju ili pritisku. Osnovna odlika dobre cipele je da ona "pokriva, da je udobna i da nikada ne pritiska stopalo". Cipela mora da odgovara stopalu od prvog trenutka. U prvim pokušajima hodanja cipela mora da olakša pokrete noge i poveća ravnotežu i držanje. To takođe podrazumeva upotrebu najboljih materijala prilikom izrade cipela. Potrebno je obratiti pažnju i na čarape, koje bi trebalo da su pamučne, odgovarajuće veličine i dobrog prijanjanja uz stopalo. U fazi prohodavanja svi se slažu da dobro naravljene dečje cipele mogu mnogo da pomognu u svladavanju prvih koraka. Kad je reč o đonu, postoje razlike u mišljenju: jedni zagovaraju tvrdi, koji dozvoljava greške prvih nepravilnih koraka i dete usmerava na hod peta-prsti, maksimalno ga štiti i čuva od povreda, a drugi zagovaraju mekani đon, koji je u prirodnijem položaju u odnosu na anatomsko-funkcionalne karakteristike stopala i detetu omogućava bolje prepoznavanje neravnina i prepreka na podlozi. U praksi su se nabolje pokazali polutvrdi đonovi, i to s tvrdim petnim delom i savitljivim prednjim delom. Prednji dio cipele trebalo bi da bude od savitljivog, mekanog materijala koji omogućava veću pokretljivost stopala i sprečava iritiranost nežne dečije kože. Tome pridonosi i mekani ježik i dobro postavljen sastav za kopčanje (najbolje su pertle). Zadnji petni deo trebalo bi da bude visok i praktično nesavitljiv. Đon ne sme da se kliza. Unutrašnji deo đona trebalo bi da bude napravljen od mekanih materijala i s izraženim uzdužnim svodom koji je istovremeno tvrd i elastičan. proveriti da li na stopalu ima crvenila ili drugih znakova pritiska. Cipele se menjaju svakih tri do četiri meseca nakon prve godine života. Prve cipele su najvažnije u čovekovom životu, pa bi njihovom izboru i kupovini trebalo posvetiti posebnu pažnju. Najvažnije je da cipela ne steže stopalo, da mu omogućava normalne pokrete i da prsti u njoj nisu skvrčeni. Svaki put posle skidanja cipela trebalo bi

(Iz knjige dr.med. Suzane Janković - "Pedeset saveta za zdravlje")